Tak už na prodejně hlídáme dva

 
     Posílám moc a moc a moc pozdravů do Písku.      

     Už jsem vám dlouho nepsala - páníčci mají spoustu starostí a já mám plno práce s tím, abych jim dělala radost a oni byli veselejší. No a teď - o Lukášovi jsem vám už psala, to je ten náš technik, takovej ten hrozně velikánskej, co v každých dveřích musí ohnout hlavu, aby se nepraštil o futro. A on má teď nemocnou maminku (moc nemocnou, je z toho celej smutnej a páníčci taky) no a jeho maminka má pejska - jmenuje se Mates. A když je teď Lukášova maminka v nemocnici, tak musel vzít Lukáš Matese do Brna a bude tady teď s námi.

Vidíte, jak na něj pořád musím dávat pozor ?      

     No, já ani nevím, jestli z toho mám mít radost nebo ne. Na jedné straně tu mám teď kamaráda - a to je docela fajn, mít kamarády, ale na druhé straně je to taky konkurence, že jó? A konkurenci já ráda nemám. A on Mates není žádnej hlídač, on je to jen mazel, kterej chce být furt s páníčkama a taky se hned mazlí s každým zákazníkem a tak. No pro mě za mě, se zákazníkama ať se mazlí, ale ať nechá na pokoji moje páníčky ! Protože to já teda nesnáším - vrrrrr, když se Mates nechá hladit od mé paničky nebo když si sedne mému páníčkovi na klín. To jsou přece moji páníčci a žádnej jinej pejsek na ně nemá právo, no nemám pravdu?
      A tak Matese docela pěkně proháním a vrčím na něj a rafám po něm, aby si uvědomil, kdo je tady pán a kdo musí poslouchat. A to on zas teda chápe moc dobře - protože na mě teda nemá, to si pište !!! Je sice stejně velkej jako já, ale není to ani pořádnej pes - spíš taková hromada bílejch chlupů, páníček říká, že prej váží tak třikrát míň než já a že toho nemám zneužívat, že je to prej rozdíl několika váhovejch kategorií. No, já už jsem tady dost přibrala, už nejsem taková ta štíhlá holka jako dřív, panička říká, že teď už jsem pořádnej pes a že mám silný a pevný tělo - a taky mi přibyla spousta sebevědomí, nikoho se nebojím (jen třeba igelitovejch sáčků, co letěj ve větru) - ale pejsků ne, těch jsem se bála dřív, teď už se s nima kamarádím - teda s těma malejma - a na ty velký štěkám, aby se mě báli oni !
      A Matese asi časem vezmu na milost - ale vychovávat ho budu, to teda jo ! Uvidíte, jak mě bude za chvilku poslouchat. Včera tady byl první den - a já ho hned naučila štěkat na zákazníky, to zatím neuměl. A to máte vidět, jakej je to dnes binec, když přijde do prodejny zákazník.

 
a jdu si zase lehnout na svou deku  

     My dva spustíme takovej štěkot, až se každej vyděsí. Akorát Mates to pak pokazí tím, že přiběhne k zákazníkovi, stoupne si na zadní a nechá se mazlit. Což mě obyčejně otráví - tohle přece hlídač nedělá, že ne? - a jdu si zase lehnout na svou deku. A pak Mates seřvu, až se začne bát a jde se schovat dozadu pod stůl - ani ho tam skoro vidět není, jen ty jeho očíčka tam svítěj - chichi.


   - ani ho tam skoro vidět není, jen ty jeho očíčka tam svítěj -  

Tak se tam mějte a až páníček nebude mít tolik starostí, tak on vám taky něco napíše.  

Zdraví vás

  Ajda

Konec 11. kapitoly: Mates přichází

Příští část:   Kapitola dvanáctá - jak to pokračovalo mezi Ajdou a Matesem a jak nás bylo zase o jednoho víc


A kam ještě se můžeme podívat ?

Sponzoruje
 


HD elektro v.o.s.
servis výpočetní techniky

tel. - 530 342 542                                  mobil servis 775 524 130

servis@hd.cz

Domažlická 2, Brno - Královo Pole
rožák Domažlická/Štefánikova

Trasa šaliny 1 a 6 – mezi zastávkami Šumavská a Kartouzská
zastávka autobusu 67 a 81 přímo před domem.


zvonek B. Volný, 2. patro

pracovní doba dle tel. domluvy
(optimálně zavolat cca 1/2hod předem)

Tyto stránky píše
webmaster@hd.cz