Pejsek na druhém konci světa...
... a přece úplně stejný

   Všichni dobře víme, že každý rodič má ty nejkrásnější a nejinteligentnější děti na světě. 
A stejně tak i každý majitel psa má toho nejkrásnějšího, nejbáječnějšího a nejinteligentnějšího pejska pod širým nebem. A ze stejného důvodu se jistě nedivíte ani tomu, že i já mám toho nejfantastičtějšího psa na světě, kterému se žádný jiný na světě nevyrovná.

   Nicméně  u naší Benči je to ještě trošku jinak. Že se líbí nám, to je holt samozřejmý. Ale ona se líbí i ostatním. Jdeme po městě, proti nám tatínek s malých chlapečkem a chlapeček povídá:
            "Tatínku, až budu velkej, že si pak pořídím taky takovýho krásnýho pejska?"
   A to za ten den potkali určitě spoustu jiných pejsků - a pochybuju, že by ten chlapeček chtěl každýho z nich. Nebo jdeme po Veveří, na chodníku stojí parta študáků a jedna holka nespouští z Benči oči. Druhá jí říká: "Proč na toho pejska tak koukáš? tos ještě takovýho neviděla?"
      "Ale jó, viděla, ale ještě nikdy ne tak krásnýho."
      "Nó - to máš pravdu, já taky ještě tak krásnýho psa neviděla."

   Když jdeme po městě, oslovují nás neznámí lidé a chtějí si Benečku pohladit. A v šalině? No tam bych mohl na Benču balit ženský ve velkým. Zatímco jiných psů si v elektrice nikdo ani nevšimne, o Benču se pokaždé někdo zajímá. Je to taky dáno tím, že Benča je rarach, ani chvíli nepostojí, všechno si musí očichat a prohlédnout - ale stejně - nikdy jsem nepochopil, proč je o Benču takový zájem. Kdekdo si ji chce pohladit, hlavně tedy starší ženský, ale i mladí krásní kocouři se občas snažej seznámit se s tím krásným pejskem a tím pádem i s jeho páníčkem. Což většinou nekončilo dobře. Benuška je prostě v první řadě hlídač a podle toho se chová. Nikomu cizímu nedovolí, aby na ni sáhnul a pokud si ji nějaká dáma chtěla pohladit, pak na ni Benča vybafla a vynadala jí tak energicky, až se nešťastnici leknutím podlamovaly nohy. Dnes už si ale Benečka zvyká. Začíná brát pomalu jako samozřejmost, že na ni cizí lidé v šalině sahají a i když je jí to viditelně nepříjemné, pokud já nic nenamítám, i ona v klidu drží.

   Takže pokud jsme se už shodli na tom, že Benča je prostě ten nejúžasnější pes na světě, zbývá jen jedna poslední otázka:

Jedná se jen o tohoto jednoho ojedinělého psa - jediného na světě,
nebo je to prostě nějaká úžasná nová psí rasa?

Typický vzhled knírače - stylizace

   Už dříve jsem psal, že se Benča dosti podobá knírači. Ovšem dle popisu má správný knírač "kvadratickou stavbu těla" - viz obrázek nahoře. A když se podíváte na Benču (obrázek dole), tak ta je spíš dlouhá, než kvadratická - takže běžný knírač to asi nebude.

Benuška je hrozně dlouzhatánská...

   Dobře, dohodneme se na tom, že Benča nejen postrádá rodokmen, ale ani se nepodobá žádnému mě známému psímu plemenu a já opravdu nejsem až tak padlej na hlavu, abych začal podle ní vynalézat plemeno nové . Nicméně jsem se vždy díval kolem sebe a snažil se někde objevit psa, který by jí byl podobný. Přiznávám, že moc velké štěstí jsem neměl. Jen jednou jsem na opačném konci Brna narazil na pejska úplně stejného, který tam volně pobíhal. A párkrát jsem viděl psa, který se stavbou těla naší Benušce sice podobal, ale byl tu zase rozdíl v srsti a podobně. Prostě nikdy jsem nenarazil na nikoho, kdo by měl stejného psa, jako máme my. Až letos před koncem roku přišel mail. Mail velmi zvláštní a zajímavý. A protože jeho odesilatelka souhlasila se zveřejněním, tak tady je:

Subject: Pejsek na druhem konci sveta a prece stejny

Dobry den,
 
   jmenuji se Andrea Koch a s pejskem z utulku z prazske Troje ziji v New Yorku. Na Vasi stranku jsem narazila cirou nahodou a skoro jsem spadla ze zidle, kdyz jsem uvidela fotku Vasi Benicky. To je totiz cela nase Lea, i ty odstale usi, kdyz je postavi do strehu. A kdyz jsem si precetla jeji chovani, tak se nemohu ubranit nadsazce, ze jsou obe z jednoho vejce. Skakajici, lec neobvykle poslusny rarach, ktereho tady zdejsi lide obdivuji, protoze sam od sebe dokaze vedle me cekat, az padne na prechodu zelena. Bez voditka, bez nadavek, bez cukru pribehne na prvni tiche zavolani. Je to muj nejlepsi pes, jakeho jsem v zivote kdy mela, a jsem vlastne rada, ze existuje jeste jeden takovy exemplar.  Preji Vam s Benickou tolik radosti, jako mame my s nasi Leou. Foto na tom kresle je rovnez z prace, kam jsem ji vodivala. Taky tam statecne hlidala.
 
   Srdecne Vas zdravim a preji nadherne prozite vanocni svatky
 

Andrea Koch     

 

 Takže vidíte, naše Benča není zase tak úplně ojedinělá - nějakou tu nevlastní sestřenici má až v dalekém New Yorku. A protože paní Koch poslala i fotky, můžete si prohlédnout, jak velká podobnost mezi oběma pejsky je:

Lea z New Yorku odpočívá v křesle


A mimochodem - pokud máte nebo znáte taky takového podobného pejska,
NAPIŠTE !!!


Sponzoruje
HD elektro v.o.s. - servis výpočetní techniky

tel. - 530 342 542                                              mobil servis 775 524 130

servis@hd.cz

 

Servis poskytujeme na naší domácí adrese:

Domažlická 2,
Brno - Královo Pole

rožák Domažlická/Štefánikova

Trasa šaliny 1 a 6 – mezi zastávkami Šumavská a Kartouzská
zastávka autobusu 67 a 81 přímo před domem
a autobusu 68 u protějšího chodníku.


zvonek B. Volný, 2. patro

pracovní doba dle tel. domluvy
(optimálně zavolat cca 1/2hod předem)

 

       

Tyto stránky píše
webmaster@hd.cz