Ukázky záběrů z kamery nainstalované u pultu

Záběr z původní kamery Edimax IC-1500. Levná kamera, záběr je sice použitelný, ale má dva nedostatky:

a) chybí potřebná kvalita - ostrost (vlastní rozlišení 640*480 by jinak docela stačilo)
b) šířka záběru je pevně dána, objektiv nelze změnit a proto se musíme smířit s parametry objektivu, který je s kamerou dodáván.


A tohle je verze, kterou používáme nyní (klepnutím myší můžete zvětšit na celou obrazovku):

kamera Vivotek 7138, rozlišení 1,3Mpix (1280*1024 bodů).
Navíc je použit jiný - širokoúhlý - objektiv s ohniskem 4mm.

Výsledek perfektní. Vidím do obou uliček, na jednom záběru mohu zkontrolovat i vstupní dveře, dokonce i točnu s CD a DVD a vidím i za pult (pod pult), takže ani tam se nemůže nikdo schovat. Na záběru spolehlivě rozliším detaily (Marcelka například při koukání kamerou z domu bez problémů pozná, jakou bankovkou zákazník platí). V levém horním rohu je na každém snímku časová značka.

Ještě maličkost - monitor na pultu je překryt černým obdélníkem. Jedná se jen o ukázku - tzv. privátní zóna. Mohu si ji vytvořit libovolně velikou a umístit kdekoliv na snímku - na záběru potom nebude to, co zobrazovat nechci. Opakuji - jedná se jen o příklad, ve skutečnosti se samozřejmě na monitoru nic tajemného neděje.

A tady jsou dva záběry na kameru Vivotek. Levý snímek je brán jinou zabezpečovací kamerou, pravý klasickým digitálním foťákem.

 

Podstatný rozdíl je v tom, že snímaná kamera má nasazen infra-nástavec osvětlující v noci sledovaný prostor. Pokud to fotíme běžným digitálním foťákem (vpravo) - nic divného nevidíme.

Naopak levý záběr byl snímán opět bezpečnostní kamerou, citlivou na infra osvětlení. A ta vidí to, co neviděl digitální foťák - vidí ten svítící infra nástavec naplno rozzářený.