HD elektro v.o.s. Brno
zpět - na hlavní stránku
 HD elektro

 

HD elektro v.o.s. BRNO - Královo Pole
servis výpočetní techniky

Poradna
úvodní stránka

 

návrat na úvodní stránku  
Poradny

Monitory

Počítačové
konektory
Chlazení

Spolehlivost
životnost
servis

Co nakoupit

POSLEDNÍ KAPKA
 a samozřejmě také 

POSLEDNÍ DOTEK

 

Proč mi odešel počítač?
Co jste mi s tím provedl?
Proč zrovna teď?
Proč zrovna mě?
A jak je možné, že takhle naráz, bez varování ?
Poslední dotek...

Proč mi odešel počítač ?

    Tak tuhle otázku mi už položila spousta zákazníků.
    Prakticky všichni byli dotčeni tím, že počítač, na který byli zvyklí a na který se spoléhali najednou - zničeho nic - přestal fungovat. Považovali to za zradu (ze strany počítače) případně za hnusný podraz (z mé strany) - řada z nich to dávala za vinu mě, jako bych byl pánem nad životem a smrtí jejich computerových mazlíčků. A všichni se ptali
- proč zrovna teď ?
- proč zrovna mě ?
- a jak je možné, že takhle naráz, bez varování ?
a někteří dodávali -
CO JSTE MI S TÍM (kurva) PROVEDL ??!!!

Takže předně -   
NIC JSEM VÁM S TÍM (kurva) NEPROVEDL !!

Já totiž nepotřebuji zákazníky s prominutím nasírat, naopak - já potřebuji zákazníky spokojené - jen takoví se budou vracet.

Zkusme si tedy odpovědět na vaše otázky:

Proč zrovna teď ?

No - to máte tak: každé zařízení na světě má nějakou životnost - něco delší, něco kratší. Dalo by se samozřejmě argumentovat různými statistikami a výzkumy, ale já vám to zjednoduším.
Neuděláte chybu, když stáří vašeho počítače - notebooku či jiné počítačové elektroniky vynásobíte desíti a pak srovnáte s lidským věkem.
    2 roky - odpovídá dvacetiletému mladíkovi v plné síle
    3-4 roky stáří - to odpovídá zhruba třicátníkovi nebo čtyřicátníkovi, tedy střední věk - a pracovní výkony bez problémů
    5 let - padesátník - zralý to muž, ale přiznejme si - těm mladíčkům už jaksi nestačí
    6 let - šedesátník, co se chystá do důchodu a my už místo něj musíme urychleně shánět náhradu
    a 7-8-9 let starý přístroj - nevím, jestli je to zachovalý kmet nebo stařec nad hrobem, prolezlý všemi nemocemi, ale


Autor těchto stránek také neví dne ani hodiny (a mezi námi - vy všichni jste na tom stejně) ...

BUĎME VDĚČNÍ ZA KAŽDÝ DALŠÍ DEN
- UŽ JICH MOŽNÁ MNOHO NEBUDE

    Prosím vás - ty roky, ten desetinásobek - to tomu fakt tam přesně odpovídá?

    Ne - rozhodně ne - jsou věci, které vydrží déle a jiné, které skončí dřív.
Ale v průměru je to tak jak říkám.

    Navíc - je zde i "morální stárnutí". Přístroj, který byl před lety na úrovni už dnes těžce nestíhá - ony dnešní požadavky jsou "ušity na tělo" dnešním - moderrním a mnohem výkonnějším - výrobkům. Takže pokud doufáte, že vám já (nebo kdokoliv jiný) udělá zázraky s vaším 10let starým notebookem - nedoufejte. ZÁZRAKY SE PROSTĚ NEDĚJÍ. A tak se smiřte s tím, že budete možná ukládat k věčnému odpočinku počítač, který stále ještě šlape, ale už jaksi "TĚŽCE DÝCHÁ A NESTÍHÁ" moderním požadavkům. Což je koneckonců ve světě techniky běžné...

    Kdysi - je to dávno a dávno - jeden kolega mého táty utekl přes hranice na Západ.
A když náš táta jel služebně (1969) do Švýcarska k fy. MAAG, tak se tam setkali. A "uprchlík" vyprávěl historku, jak si po příjezdu do "švajcu" koupil své první tamní auto - pochopitelně ojetinu.

    A jak po roce tento vůz neprošel technickou prohlídkou
(naopak - při technické šroubovák "prošel" podlahou - víc se neřešilo)
a on s ním musel na vrakoviště.
A vzpomínal, jak celou tu cestu jel 140km/hod - což by tenkrát u nás doma znamenalo špičkový a drahý vůz - kdežto tam, v západní cizině - to už prostě nesplňovalo ani základní bezpečnostní podmínky.

A nemůže někdy některý počítač - monitor - disk vydržet déle, než říkáte?

    Může.

Dokonce se to stává - akorát se na to nikdy nemůžeme spolehnout.
A navíc - ona to nemusí být až taková výhra.
   
?????
    Nedávno jsem dostal do ruky počítač z jedné továrny - počítač velmi důležitý, protože byl určen k řízení celé výrobní linky. Prostě - bez počítače linka (fabrika) nevyráběla.
    Závada? problémy s HDD. S HDD, jehož
stáří bylo neuvěřitelných 23roků (a to prosím celou tu dobu byl v provozu a fungoval !! prostě rekordman !).
Schválně, co myslíte - výhoda nebo nevýhoda, když HDD tak dlouho vydrží?
Kdepak, žádná výhoda - ale průser - a obrovský.

Proč?
  no ono už po těch letech nebylo ten HDD čím nahradit. Počítač byl ještě stařičký Intel 486 a "uměl" disky do 8GB (ten co tam byl měl velikost tuším 1358MB - ano, trocha divná velikost). Něco tak malého se dnes nevyrábí - a dát tam opět malý (a stejně starý) disk - tak se jen problém odsune o pár měsíců. Navíc - podobné disky (ve funkčním stavu) snad už ani neexistují.


     Vyměnit základní desku počítače za novou? nelze - řada technických problémů, ale hlavně - použitý program "maká" jen s procesory staršími než Pentium.
     A co tak obrátit se na firmu, co tu výrobní linku s počítačem vyrobila? ti by nepomohli?
Ale jo -
no problema - jenom jaksi ta cena - 45.000 € - trocha by se to prodražilo...
  
 Prostě - upgradovat počítač jednou za 5-8let vyjde paradoxně mnohem levněji (a je to mnohem snadnější) než to provádět jednou za čtvrt století.

Proč zrovna mě ?

Lituji - ale tohle je fakt zbytečná otázka. Vše, co člověk vyrobí se jednou porouchá a přestane fungovat. Neberte to ani jako nepřízeň osudu, ani jako jeho zaujatost vůči vám osobně. Smiřte se s tím, že věci prostě odcházejí - a odcházejí nám všem, nejenom vám.

A jak je možné, že takhle naráz, bez varování ?

Spousta výrobků skutečně "odejde" naráz, bez varování. Něco praskne - rupne - shoří, případně se vám přístroj jeden den vůbec nespustí. Ale takový už je prostě život, na to jste si už mohli zvyknout.

    Nicméně - ve většině případů to bez varování není. Spousta zákazníků očekává od svých zařízení nemožné - a pak se diví...

Psal jsem o stáří - a ujišťuji vás, že stáří je varováním samo o sobě.

    Já vím, tohle fakt není o počítačích, ale stejně to sem patří.

Moje babička byla nejmladší, 13. dítě v rodině. A asi také nejchudší. A jak to tak bývá, právě na ni zbylo postarat se na stáří o svého tatínka - teda mého pra-dědečka. Byl už starý, slabý a většinu času proležel v posteli. Jednou takhle babičku poprosil: Bětuško, neudělala bys mi polívečku? víš, takovou tu dobrou, slepičí, co já tak rád?

    Slepičí polívku? Oni byli vážně chudí, kdepak slepice ! Tak babička šla a od někoho v baráku alespoň vyprosila vajíčko. Nějakou zeleninu měla na zahrádce, uvařila polívku, vajíčko do ní rozšlehala - a pradědeček si moc pochvaloval: Bětuško, to byla ta nejlepší slepičí polívečka, jakou jsem jedl.

    Pak usnul - a už se neprobudil.

Řekněme si po pravdě - krásná smrt. A ve věku, kterého se můj pradědeček dožil zase nic tak nečekaného. Ale když něco takového považujeme jako samozřejmost u člověka - proč se divíme, že i třeba starý notebook je "smrtelný" ?

    Takže - pokud vám odejde notebook nebo počítač, kterému je 8, 10 nebo 12 let - nedivte se prosím, tam je spíš zázrak, že tak dlouho vydržel v provozu.

    A to BEZ VAROVÁNÍ - to většinou nebývá pravda.

    Už jsem tady o tom někdy psal, ale klidně to zopakuji:

    Bylo to v dávné době, kdy se celý obsah HDD bez problému vešel na jedno CD. A my už tenkrát měli ve firmě vypalovačku, zázrak, který stál asi 20 tisíc Kč !!!
(a media - CD - do té vypalovačky stála několik set korun ! za jedno !!!)
    A aby tenhle zázrak nezahálel, vypalovali jsme na tom zákazníkům zálohy jejich počítačů.
    Měli jsme zákazníky - malou firmu, které jsme často poskytovali naše služby. A protože jsem znal jejich (mírně zastaralou) techniku, začal jsem je přesvědčovat, aby si nechali udělat zálohu. A varoval jsem - že by se jinak taky mohlo stát něco nepříjemného - a na firemních datech záleží... Souhlasili - jen teď na to není nejvhodnější doba, zrovna je moc práce, řekněme za měsíc - pak ale cosi kvaltovalo, tak bez počítače zůstat nemohli atd. Už ani nevím, jestli se to takhle odsouvalo čtvrt roku nebo půl - ale nakonec s počítačem přece jen dorazili. Postavili jsme jej na stůl, zapnuli - a HDD začal dělat CVAK-CVAK-CVAK...
  
 Pořádně jsem se vyděsil a povídám: Tak tohle není vůbec dobré...  A oni - to je v pořádku, toho si nevšímejte, takhle nám to cvaká už asi rok !!


Proč že je tady fotka brněnského hotelu Continental?
Protože tady v budově  - úplně pod střechou - tenkrát ta firma sídlila.

    Co si budeme povídat, dopadlo to špatně, HDD už ze sebe nevydal ani písmenko. A když jsme udělali diagnostiku a odhad ceny záchrany dat, tak paní raději sedla a začala opět přepisovat do počítače celou agendu firmy - pěkně jeden šanon za druhým. A že jich bylo !!

   A vy mi neříkejte, že tohle bylo bez varování - NAOPAK, VŽDYŤ TEN DISK SI UŽ ROK HLASITĚ STĚŽOVAL A VOLAL O POMOC !!
   A že si toho jeho volání nikdo nevšímal ? tak to už fakt nebyla jeho vina !!!

Takže:

všechny divné zvuky (skřípání, vrzání, pištění), zvýšená teplota některých částí počítače nebo dokonce pach spáleniny, ale také problémy s některými programy, zpomalení počítače - to všechno jsou příznaky, kterých by si měl uživatel všimnout.

A pozor !

Tohle je opravdu na vás - VY SI TOHO MUSÍTE VŠIMNOUT - NE JÁ !!

Proč?

Protože vy u toho sedíte každý den a už poznáte, co se ve vaši mašince změnilo.
Kdežto já - když k tomu sednu - nemusím poznat, který zvuk nebo šelest do vašeho počítače patří a který je tam za poslední týden "navíc". Já poznám ty "tragické zvuky" - cvakání odcházejícího HDD, vytí vylágrovaných ložisek ventilátoru - na vás je poznat, že stále ještě tichý šum ventilátorů během posledního měsíce zesílil a upozornit mě na to. A stejně tak jen vy mi můžete "prásknout" že spouštění programů se během posledních týdnů nějak zpomalilo, že vypínání počítače byl dřív rychlé, ale najednou se to před měsícem nějak zlenivělo a teď to trvá už několik minut...
    Rozumějte, mě jako technika hlavně zajímají změny, ke kterým došlo - a taky co jim předcházelo. Protože díky tomu mohu udělat správnou diagnostiku a rychleji odhalit závadu.
A nezapomínejte - rychleji = kratší čas a čas = peníze, v tomto případě vaše peníze.

Ještě něco?

Jo!

Zanedbaná péče

BASAMA S FOUSAMA - s tím se setkávám furt a furt. Sice vám nabízíme PREVENTIVNÍ PROHLÍDKY - ale všichni to k nám nosej, až když je opravdu zle (a pak se divěj).

Zálohování? Nebyl čas.
Antivirus? jaksi kdesi vysublimoval.
Vysát z mašiny prach? Zlatý voči!
Že jsme se na vaší návštěvě domluvili před vánocemi - a jsou už velikonoce? Když já měl strašně moc práce...
A suma sumárum - jeden se pak diví, ne - že se to potento, ale spíš že se tak nestalo už dávno.

Občas mi připomínáte toho mého zákazníka, co zůstal "viset"
s autem na dálnici bez kapky benzinu.
A když jsme se pak o tom bavili, tak na mě vykulil oči a pravil:
Když já jsem spěchal do Prahy na důležitou schůzku, měl jsem zpoždění a jezdit ještě k benzince - na to fakt už nebyl čas !

A to jste si fakt nevšiml, že už máte skoro prázdnou nádrž?
No jasněže všiml - proto jsem právě jel tak rychle, abych to stihl,
než mi benzin dojde...

Říkáte, že jste tohle četli jako vtip? no vidíte, a tady to byla realita...
Oni ho totiž na závěr té zběsilé jízdy zastavili poldové.
Teda pardon - zastavili - ono se mu to na závěr té honičky bez šťávy zastavilo samo,
akorát ta pokuta za rychlou jízdu se jaksi sama ne a ne zaplatit.

 --------------

   A ten poslední případ s cvakajícím diskem nás vrací k názvu této kapitoly.
Disk rok cvakal a doufal, že si toho někdo všimne. Ale když ho po roce konečně naložili do auta

 - tak ten převoz k nám byla ta poslední pověstná kapka,
kterou pohár přetekl.

    Což znamená co? že se počítače nemají do servisu vozit?

Ale naopak - jen s nimi do servisu !

- ale zavčas, dokud je ještě naděje na záchranu.
Pokud to prošvihnete - tak s umírajícím se pracuje vždy hůř.

    Já jsem vždycky zoufalý z toho, když zákazník říká: Ještě je čas, ještě to jede... A pak nám to sem přiveze, až když je mašina opravdu v posledním tažení - anebo dokonce beznadějně mrtvá.
    A nepřeju vám ty nervy, když se z umírajícího disku snažím zachránit důležitá data a modlím se, aby vydržel ještě aspoň hodinku, aby ta záchrana dojela do konce. Protože jinak...

    To jako když se vám to nepovede zachránit ty data dřív, než disk definitivně umře - tak to už ta záchrana možná není?
Jo - a on disk může fakt umřít?


Rozebrané díly HDD - vlevo magnety, tvořící lineární motor, pod nimi svazek hlav, vpravo vymontované plotny - s dokonale zrcadlovou plochou.

    Jo - disk může nejen zlobit, blbnout, odpojovat se nebo se snažit dokolečka načítat jeden blok dat - to ještě všechno zvládnu. Ale pak vydechne naposled, přistanou nebo utrhnou se hlavy, podřou citlivou plochu na plotnách - a to je konečná, to už s tím pak nic neudělám. Vlastně jen jedno - zabalím ho a odešlu do laboratoře.
To snad nevadí - tak to prostě zachráněj tam.
    Jo, to máte pravdu - akorát že k ceně na výsledném účtu budete muset připsat další nulu (zhruba) a to už je pro většinu zákazníků dost těžko překousnutelná částka.
    To co já nezachráním za tisícovku - za dvě - za tři - to vás pak v laboratoři přijde na deset nebo patnáct tisíc - ale už tu byla i vyšší částky - dvacet, třicet...
   
A navíc - řekněme tak ve 20% už i ten technik v laboratoři jen smutně pokrčí rameny. Protože když to necháte trápit až do konce, tak se nakonec utrhnou hlavy a ty začnou datovou plochu ploten orat jako pluh - každou otočkou ploten seškrábnou z citlivé plochy jednu "šponu" magnetické vrstvy - a protože se disk točí rychlostí 5000otáček/minutu a více, tak než tu mašinu stačíte vypnout, tak vám utržená hlava "oholí" celou plochu. A z těch rozdrcenejch kousíčků magnetické vrstvy ty původní data neposkládá ani kouzelník POKUSTÓN, to mi fakt můžete věřit.

    Jinak - tou poslední kapkou může být nejen převoz, ale třeba i letní vysoké teploty, kdy se něco v počítači přehřeje. Může to být nějaký úder - anebo jen 387. zapnutí, které už nepřežil. A zatímco mladému počítači, co má celý život před sebou to nevadí, ten starý může zkolabovat díky jakékoliv prkotině.

Poslední dotek

Pardon - tak tohle fakt vůbec nemám rád. Teorie praví, že

zařízení zničil ten, kdo ho měl v ruce jako poslední

což ve většině případů není vůbec pravda.
A hned uvedu pár příkladů:

1) Žárovka

Moje žena byla doma v rodině jaksi odstrkovaná a neuznávaná. Proč? No přece - ženská, co s ní. Proto ji taky hned po deváté třídě poslali pracovat a když si pak dělala večerně střední školu, nikdo to u nich doma nechápal - k čemu jí to bude? Ale já chci psát o něčem jiném - o úplné blbině. Marcelka přišla domů, cvakla vypínačem - a prdla žárovka - a jak už to bývá, zároveň vyletěl jistič.


ing. Urbiš
Marcelčin otec

 Což se občas stává, ovšem v tomto případě její otec na počítači defragmentoval disk - a v polovině práce šlus - a samozřejmě:
- koukej co děláš !
- ona to zničila !
- na co sáhne, to pokazí !
- sakra, nemůžeš ten vypínač mačkat líp ? (asi nějak zodpovědněji)
- hrůza, nikomu z nás se nic takovýho nestane a ona - jen na to sáhne a podívejte ty následky !
A následně ji její otec nutil zůstávat potmě, ABY ZASE NĚCO NEZNIČILA.

Jistě, v tomto případě asi každému dojde, že tyto reakce byly naprosto neadekvátní.
Takže jedeme dál...

2) Sklenička Duritka

Opět "nepočítačová" záležitost. Pamatujete ještě Duritky ? Dnes už se snad nevyrábějí, ale kdysi byly v každé domácnosti a hlavně - všude v jídelnách Proč ? No - byly nerozbitné. Když spadly na zem, nic se nestalo. A tak hlavně v tom hromadném stravování umožňovaly snižovat náklady na nákup nového skla.

Vyráběla je sklárna v Dubí na základě patentu - překaleného skla. Hotové sklo se normálně nechá pomalu chládnout, tady se naopak prudce ochladilo v oleji. A ve skle zůstávalo zakonzervováno "vnitřní pnutí", které právě způsobovalo tu odolnost.

Také jsme měli Duritky doma. A jednou - jedna z nich stála uprostřed stolu - a zničeho nic to vnitřní pnutí jako by překonalo sama sebe - a Duritka explodovala. Jen tak, nečekaně se rozlétla na tisíc kousků. Schválně - myslíte že i v tomto případě BYLO NUTNO HLEDAT PACHATELE, který měl poslední dotek ?

A nebyly ty střepy v případě explose nebezpečné ?

Kupodivu nebyly - díky tomu pnutí se Duritka rozpadla na takové malé krychličky, které ani neměly ostré hrany.

3) Fleška

Konečně opravdu počítačová kausa. Opravoval jsem zákazníkovi počítač a přišel mě navštívit kamarád Milan. A po chvíli přišel i ten zákazník - a že by ještě potřeboval z počítače jeden soubor. Jo - a tady na to mám flešku. Milan stál zrovna mezi zákazníkem a počítačem, tak od něj ochotně tu flešku převzal a zasunul do USB. Zatím vše OK, ano ? Chyba, všechno úplně špatně ! V okamžiku, jak se s fleškou přiblížil k USB, přeskočila jiskra statické elektřiny - a odpálila se základní deska.

A tak jsme tam všichni tři stáli a hloupě se na sebe koukali...
Kdo to udělal? kdo je pachatel?


Šermíř s fleškou - aneb jak chránit svoje paměťová media.

Jasně Milan - MĚL PŘECE POSLEDNÍ DOTEK ! Ale opravdu za to mohl? nebo to byla spíš hloupá náhoda?

No, naštěstí se to moc neřešilo, deska byla nová - tak se vyreklamovala - a zákazníkovi se jen oprava o dva tři dny protáhla.
Ale já si od té doby dávám na statiku zatracenýho majzla.

4) Počítač

    Velmi nepříjemná situace. Zákazník donesl počítač na preventivní kontrolu.

Ukázka zaprášeného vnitřku počítače
Takže - vyčistit, vysát prach, vyměnit ventilátor...

    Já z něj vysál a vyfoukal prach, vyměnil vadný ventilátor, zapnul - a zhroutily se Windows.

    Naprosto tvrdě, bez možnosti opravy. Sice jsem zachránil data, ale byla nutná nová instalace operačního systému a všech programů, já na tom nechal spoustu času, zákazník na tom nemohl několik dní pracovat - a samozřejmě se pořádně naštval.

Přinesl jsem vám počítač zcela funkční a vy jste ho takhle zničil !!

    Z hlediska zákazníka je to jasné - měl jsem poslední dotek, takže je to na mě.
Ale byl jsem opravdu vinen? vždyť jsem jen stiskl vypínač - jak se stalo už tisíckrát předtím...

Co by se stalo, kdyby to byl zákazník nepřinesl? zhroutilo by se mu to následující den a POSLEDNÍ DOTEK by měl on ? patrně ano - ale to se už nikdo nikdy nedozví.

    Navíc - vtip je v tom, že pokud děláme nějaký složitější zásah do systému, tak se napřed provádí kompletní zálohování celého počítače. A proč se to tady neudělalo? No - z jednoduchého důvodu - žádný náročný zásah se neplánoval, HW a SW čištění je prkotina, kterou děláme pravidelně a žádné riziko u toho nehrozí. Navíc zákazník si na nic nestěžoval, naopak zdůrazňoval, že to k nám dává opravdu jen preventivně, jaksi pro klid duše. A nakonec to takhle dopadlo...
    A já definitivně přišel o dobrého a dlouholetého zákazníka - protože

VÁM BYCH DO RUKY UŽ POČÍTAČ NIKDY NEDAL !!

    Vlastně - otázka je, jestli tohle zařazovat do kategorie POČÍTAČ nebo spíš SOFTWARE anebo ještě lépe WINDOWS.

    Protože WINDOWS - to je to úplně nejporuchovější v celé počítačové branži. Ony některé verze byly lepší, některé horší - ovšem dnešní Windows 10 (případně Win11) - to je vůbec kapitola sama pro sebe !!! Já vím, spousta vás řekne:
"Já je mám doma a jsem s nimi spokojenej !"

    Jenže pochopte - ke mě právě chodí ti, co spokojení nejsou. Co se jim to porouchalo, spadlo, zhroutilo, vymazalo. A já tak nejlépe mohu posoudit, kolik podobných havárií bylo dřív - a kolik je jich dnes.

   Takže na závěr ještě jednu historku ze života.

    Pracoval jsem jako správce sítě v nemocnici, měl jsem "pod palcem" asi 250 mašin - jen ne naši lékárnu, to byl svět sám pro sebe. Šéfoval tomu pan doktor X (skutečná kapacita, později dokonce šéfoval SUKL) a ten si sám rozhodoval, co a jak. Vybíral si HW, SW, služby - prostě všechno - chtěl to mít prostě pod kontrolou (a nám obyčejným Ajťákům moc nevěřil). A tak zatímco celá nemocnice jela pod NOS Novell, on si vybral Windows NT Server.
A pozval si na to odborníky přímo od Microsoftu, aby mu to nainstalovali.

    Tenkrát to byla horká novinka, mě to samozřejmě zajímalo, tak jsem se dovolil, jestli mohu přihlížet. Chlapi se pustili do práce, instalace vesele probíhala - ale když se už už blížila k závěru - ŠLUS - všechno se zhroutilo a byl konec.

    No nic, chlapi zformátovali disk a pustili se do toho znovu. Tentokrát vše proběhlo až do konce, počítač se zrestartoval - ale už nenaběhl. Prostě opět mrtvola.

    Tak opět zformátovat disk a znovu - pěkně celé od začátku (a nezapomínejte, že se tenkrát instalovalo z disket - a než se tam všechny nahrály, tak to tahle DISKOTÉKA holt CHVILKU trvala). Tentokrát to dojelo nejen až do konce, ale po restartu krásně naběhly nové Windows NT a mohlo se začít s konfigurací, nahráváním dalšího SW, dat atd.

    A já se ptal chlapů:

"Teď vám to najelo dobře - ale jakou chybu jste udělali předtím?"

"Chybu? proč chybu? my žádné chyby neděláme !!! my jsme profíci..."

"No dobře, já se vás nechci nějak dotknout, ale dvakrát se to nepodařilo, potřetí ano. Takže co jste udělali v těch předchozích pokusech jinak?"

"Nic, dělali jsme to přece pokaždé stejně, vždyť jste to viděl, celou dobu jste se díval..."

"Tak proč to takhle probíhalo?"

" Proč? Jsou to přece Windows !! "

 

,

 

To be ContinuedHD elektro v.o.s. - servis výpočetní techniky

tel.  530 342 542 mobil  775 524 130
servis@hd.czZáchrana dat

Zajistíme vám záchranu - obnovu - zálohování vašich dat ze všech běžných medií:
HDD z počítačů, notebooků i externí (USB)
flešky, paměťové karty do foťáků a mobilů
a dalších běžných i méně běžných datových nosičů

Jednak se záchranama dat zabýváme dýl,
než polovina z vás pobíhá po této planetě.

A také na záchrany vašich disků používáme nejmodernější jemné vysoce specializované nástroje

Používáme nejmodernější specializovanou techniku, specielně vyvinutou na tyto operace (ale občas se uchylujeme i k virguli, zaklínání a černé magii vůbec).

A hlavně - dokážeme zachránit data prakticky ze všech druhů datových nosičů.

 

 

Servis poskytujeme na naší domácí adrese:

Domažlická 2, Brno - Královo Pole
rožák Domažlická/Štefánikova

Trasa šaliny 1 a 6 – mezi zastávkami Šumavská a Kartouzská
a
zastávka autobusu 67 přímo před domem.
A autobus 68 má zastávku hned na protější straně ulice.

Pardon, omlouvám se, všechno je malinko jinak:

ZAČALI NÁM ROZKOPÁVAT ULICI A BUDE TO TRVAT DO SRPNA

Takže šaliny jezdí normálně, ale autobusy naší ulicí neprojíždějí vůbec (a tudíž tu ani nezastavují). Navíc - na naší ulici "zmizely" desítky parkovacích míst, takže i v celém okolí je teď parkujícími auty přeplněno.

Co s tím?

Pokud sem chcete přijet, zavolejte mi - a já vám podle aktuální situace zkusím něco poradit ...

Domažlická 2 - sídlo HD elektro servis výpočetní techniky

zvonek B. Volný, 2. patro

pracovní doba dle tel. domluvy
(optimálně zavolat cca 1/2hod předem pro případ, že
1. jsem šel nakoupit něco k večeři
2. zasahuji zrovna u jiného zákazníka
3. právě venčím naši Ajdu
abych se stačil zavčas vrátit a vy nemuseli zbytečně bušit čelem do dveří)


Potřebujete k nám něco poslat?
HDD na záchranu dat, notebook na opravu nebo něco jiného?
V tom případně doporučuji zásilkovnu
A její nejbližší pobočka (na kterou vidím téměř z okna) potom je
 

Z-BOX
U Červeného mlýna 1, 
Brno, Královo Pole 612 00
zásilky do 15kg

Pozor !
Velikost balíku max 50 x 50 x 50 cm
a raději ještě o trochu méně - jinak mi to z "organizačních důvodů"
zavezou někam ke všem čertům...
Prostě sem raději malé zásilky - rozhodně ne stolní počítač !!!

Tohle preferuji - tady se stavím když jdu nakupovat - a "otevřeno" je furt !!

nebo
(tohle mám sice trochu dál, ale "berou" všechno)
 

Vinotéka Tábor DEGUSTA
Brno, 602 00, Tábor 46d
 Identifikátor pobočky: 10211
zásilky do 15kg

nebo
 

"Jsi krásná usměj se"
Brno, 602 00, Hrnčířská 6
(galerie Sfinx)
 Identifikátor pobočky: 27682
zásilky do 15kg

A pro případ, že preferujete  balíkovnu


Brno AlzaBox Kaufland Ponava

Sportovní  594/21, 
Ponava, Brno, 612 00

je to zase BOX, takže opět platí
Pozor !
Velikost balíku max 50 x 50 x 50 cm
a raději ještě o trochu méně - jinak mi to z "organizačních důvodů"
zavezou někam ke všem čertům...
Prostě sem raději malé zásilky - rozhodně ne stolní počítač !!!

Tohle opět preferuji - i tady se stavím když jdu nakupovat - a "otevřeno" je furt !!

nebo
 

Brno-Ponava SAZKA Top Tabák
Štefánikova 95/24, 
Ponava, Brno, 602 00

nebo
 

Brno-Ponava Multi brend
Střední 624/36, 
Ponava, Brno, 612 00

 

Proč uvádím víc možností? no pro případ, že mají zrovna někde dovolenou nebo jsou přeplnění :-)

Nemůžete se k nám dovolat?

Opravy poškozených či zavirovaných počítačů, rekonstrukce, modernizace, počítače na zakázku

Umřel vám počítač?

Natáhl brka - zaklepal bačkorama - už ani neškytne?
A nepomáhá ani dejchání z úst do úst?

Potom je nejvyšší čas vzít ho k nám.


Máme k dispozici nejmodernější specializovanou techniku a určitě ho oživíme a postavíme na nohy.

Servis a opravy počítačů, notebooků
a další výpočetní techniky

 

Anebo - je nemocný ? nachlazený ?

Má horečku ? bolí ho hlava ? kašle a má rýmu ?

A možná je jen starý, líný a potřebuje něco na povzbuzení !!

Od toho jsme tady - léčit počítače je naše práce !

Anebo je zavirovaný?

Opravy poškozených či zavirovaných počítačů, rekonstrukce, modernizace, počítače na zakázku

Leze po něm samá breberka - malware, spyware, adware, ramsomware?

Vemte ho k nám !

My už ho vyléčíme !

My sme totiž vočkovaný a chráněný !!