Tato stránka patří historii

Na Veveří jsme měli prodejnu v letech 2010-2012

Ulice Veveří 

patří k hlavním brněnským třídám - prochází zhruba středem čtvrti stejného jména. 
Začíná u České a končí na začátku Žabovřesk u ulice Tábor 
(tedy jeden blok před místem, kde jsme měli původní prodejnu).

Ulicí Veveří jedou čtyři linky elektriky - 3 a 11 jedou přes Žabovřesky a Komín do sídliště Bystrc,

 kde se mimo jiné nachází i brněnská nebo také Kníničská přehrada 

(kam samozřejmě v létě všichni směřují, aby se ochladili u vody) a u ní hrad Veveří
(na Veveří devět věží kdo nevěří ať tam běží...)
podle kterého má čtvrť i ulice svoje jméno.

Další dvě linky - 12 a 13 - odbočují uprostřed Veveří na Konečného náměstí doprava a směřují do Králova pole, což je starobylá a velmi lidnatá městská čtvrť, do které opět míří spousta obyvatel, hlavně studentů. Na jejím západním konci se totiž nachází.nový areál VUT Brno propojený s Technologickým parkem (na fotkách nahoře celý vysokoškolský areál, dole budovy IBM).

  

A co se týká těch počtů obyvatel, kteří žijí v přilehlé oblasti a vozí se šalinou po Veveří:

Městská část počet obyvatel
Brno střed (což zahrnuje i Veveří) 67 tisíc
Žabovřesky  22 tisíc
Komín   7 tisíc
Bystrc 24 tisíc
Královo pole 
(i když v tomto případě se jedná jen o jeho horní polovinu)
28 tisíc

Celkově se dá říct, že je na Veveří navázáno více než 100tisíc obyvatel - a cestou v létě na přehradu apod. tudy občas musí projet prakticky všichni.Teď už se budeme věnovat naší nové prodejně. Od začátku Veveří se přesuneme o jednu zastávku - na mapce jsem to zakroužkoval. Jsme na zastávce Grohova. Zrovna přijíždí "šalina" č. 13, vpravo vidíme velké reklamy Alberta a vlevo je šipkou označena naše nová prodejna. Je sice z tohoto pohledu trochu daleko, ale nevadí - přiblížíme si ji.


Jak je vidět, prodejna se opravdu nachází před samým koncem nástupního ostrůvku:


Tady vidíme její vzhled asi před dvěma lety - tenkrát měla ještě v provozu výlohy, dnes už se jejich sklo využívá jen ke psaní akčních nabídek. Ale to asi rychle změníme.


Moje představa o novém vzhledu vypadá asi takto:Vnitřek prodejny je celkem zajímavý. Ani jsem zatím nefotil hlavní prodejní plochu (beztak se odtud všechny regály a chladírenské boxy odvezou). Zajímavé ovšem je výškové členění - mezi jednotlivými místnostmi jsou výškové rozdíly až 1 metr, takže porůznu jsou místnosti spojeny tu dvěma, tu třemi nebo 4 i 5 schody - a člověk aby po nich poskakoval jako gazela. A po těchto schodech se půjde do plánované kuchyňky, kam by se měli zvát VIP hosté - dodavatelé, známí, "lepší" zákazníci apod. To jsem zvědav, co budou na tyto schůdky říkat.


Další kapitolou jsou sklepy - velké, prostorné, ale leze se do nich po schodech, které spíš připomínají žebřík - a po jejichž sestoupení vrazíte přímo nosem do zdi:


Tato a následující části sklepa jsou čisté a prostorné - vymalováno, kachličková podlaha:

Bohužel - jedna podstatná nepříjemnost - výška stropů je asi 185cm, takže náš Lukáš se svými 200cm tam bude mít velmi výrazné problémy.


Další část sklepa je sice s dostatečně vysokými stropy, tam to ale zase bohužel nijak kouzelně nevypadá:

A o kvalitě provedení elektrických rozvodů bych se raději vůbec nezmiňoval.


Jinak to ale celkem jde - cca 100m2 přízemí + 100m2 suterén, dostatek místa na prodejnu, kancl, dílnu i sklad - včetně třeba bordel skládku na prázdné krabice apod. A nejlepší je, že domů to máme asi tak 200m a tudíž můžeme mnohem více času věnovat firmě (a nemusíme si ani kupovat šalinkarty).