HD elektro v.o.s.
Zpět

na hlavní stránku
HD elektro v.o.s.
BRNO - Královo Pole
775 524 130         Domažlická 2          servis@hd.cz
servis výpočetní techniky
 

návrat na úvodní stránku
Služby

návrat na úvodní stránku
Záchrana dat

Nepřijdu o data, která jsem měl v počítači?

 Případně - mám si před opravou všechno zazálohovat?

   

     Pokud k nám dáváte počítač nebo notebook na opravu, nemusíte se o svá data obávat. Rozhodně vám nehrozí, že by vám u nás někdo z pilnosti zformátoval disk nebo vyčistil disk od "zbytečného" účetnictví nebo podobně.

     Naopak - pokud budeme na vašem počítači provádět nějakou náročnější operaci - pak váš disk předem zazálohujeme, aby ke ztrátě dat dojít nemohlo.

    Tato záloha se ovšem po ukončení opravy maže. Pokud máte zájem o trvalé uložení svých dat, pak vám můžeme nabídnout jejich zálohování jako placenou službu -  a to obvykle na naše velkokapacitní úložiště.

 

 

     Já mám ale jiné obavy ! Nemohou být moje data zneužita ? Nedostanou se do nepovolaných rukou ? Jak mi to zaručíte ?

      Vaše data se ve většině případů nedostanou mimo naši firmu a budeme k nim mít přístup je my, kteří tady pracujeme. A od nás vám žádné nebezpečí nebo indiskrece nehrozí.
     Pouze ve dvou případech bude vaše zařízení odesláno jinam. Je to jednak při opravách notebooků (které se při složitějších opravách odesílají do autorizovaných servisů) a za druhé při záchranách dat z pevných disků nebo flešek - i v tomto případě se dosti často posílá zařízení do laboratoří, specializovaných na záchranu dat. Ale ujišťuji vás, že i tam pracují profesionálové a vašim datům nic nehrozí.

     A jak vám to mohu zaručit ? No tak to je trochu těžké. Samozřejmě, mohu vám podepsat nějakou smlouvu nebo něco podobného - koneckonců podobných lejster jsem svého času sepisoval spousty. Dlouhé roky jsem pracoval ve zdravotnictví a musel jsem podepisovat různé ty zásady mlčenlivosti apod., vždyť jsem měl k dispozici veškeré materiály pacientů, zpracovával kartotéku apod. Nejpřísnější glejt jsem asi musel podepisovat, když jsem převážel databázi NOR (Národní onkologický registr), což jsou kompletní údaje o všech pacientech nemocných rakovinou na území celé republiky. A asi si umíte představit, co by za takovou databázi daly např. pojišťovny nebo jiné organizace.
     Takže - když mi věřili ve zdravotnictví (a když mi před vámi věřili stovky jiných zákazníků) - tak mi snad můžete věřit i vy. Koneckonců - ona ta poctivost (nebo chcete-li profesionální čest) k mému povolání neodmyslitelně patří.

      Takže mi zaručujete, že moje dokumenty v počítači nebude nikdo číst ?

      Tak to vám bohužel nezaručím - některé dokumenty budu asi číst já...

      Ale proč ? právě jste mi zaručoval, že jsou moje data v bezpečí a najednou říkáte, že si budete všechno pročítat ! To se mi budete opravdu hrabat v mé milostné korespondenci ?

      Tak za prvé - všechno pročítat rozhodně nebudu, na to prostě nemám čas. A vaše milostná korespondence mě fakt nezajímá. Ale v rámci opravy (např. při opravách SW nebo při záchranách dat) potřebuji dosti často zjistit jak se počítač chová. Takže namátkou otevírám např.:
  - nějaké to video
  - nějaký zvukový soubor
  - textový dokument
  - dokument v Excelu
  - PDF
apod.
     Samozřejmě neprohlížím všechno, co je v počítači - na to fakt nemám čas, úplně mi stačí otevřít od každého typu souborů dva nebo tři, abych se přesvědčil, že všechno správně funguje a je v pořádku.,,

    A to je opravdu nezbytné? nestačí vám, že tam ten soubor je, musíte si ho prohlížet?

    Nezbytné to je - věřte mi. Např. vaše fotky - JPG - na disku sice jsou, zdají se v pořádku - ale když si ji prohlédnu, vypadají třeba takhle:


Všechny fotky jsou dole oříznuty - v tom místě došlo k poškození souboru.

    Takže soubory sice vypadají na první pohled normálně, ale ve skutečnosti jsou poškozeny a nepoužitelné. V tomhle stavu by vám k ničemu nebyly - a znamená to, že musím v práci pokračovat. To stejné samozřejmě platí i o jiných typech souborů - ať už je to vaše video z dovolené nebo soubor ve Wordu.
   
A proto - prosím - věřte mi a nechejte mě dělat mou práci...

     A pokud stále váháte - laskavě si uvědomte (například dámy) že před každým chlapem se taky nesvlíknete - ale před vaším doktorem to považujete za samozřejmost a před vaším gynekologem? No to snad ani nebudu zabíhat do podrobností...  :-)
     A s námi je to podobné - taky nám holt musíte trochu důvěřovat.


HD elektro v.o.s. - servis výpočetní techniky

tel. - 530 342 542                                              mobil servis 775 524 130
servis@hd.cz

Domažlická 2, Brno - Královo Pole
2. patro